Praha 8 - Karlín

Sociální rehabilitace: 

·  Jednání na úřadech - naučíme vás vyplňovat formuláře a řekneme vám, na co máte nárok, když váš nárok zamítnou, pomůžeme vám se bránit, v případě potřeby vás doprovodíme na jednání na úřad a pomůžeme s komunikací.

 

·  Zaměstnání – poradíme vám, jak se uplatnit na trhu práce, jak se připravit na pohovor, jak napsat životopis, jak hledat práci, jaké jsou podmínky pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením (souběh invalidního důchodu a zaměstnání)

 

·  Bydlení – bydlíte ve špatných bytových podmínkách (ubytovna, drahé bydlení,…)? Pomůžeme vám při hledání vhodné bydlení, se žádostmi byt, žádostmi o příspěvek na bydlení,…

·  Lékaři - pomáháme vám najít vhodného lékaře, zprostředkujeme komunikaci s lékařem, pomůžeme při objednání dalších návštěv atd.

·  Vztahy s okolím – pomůžeme vám zapojit se do aktivit v místě vašeho bydliště. Odmítá vás (slyšící) společnost, máte problémy domluvit se? Poradíme vám jak na to.

·  Nevíte si rady? Potřebujete pomoc nějaké sociální služby? Nevíte, na koho se obrátit? – Pomůžeme vám vyhledat sociální službu v místě vašeho bydliště. Pomůžeme vám v komunikaci s ní. Odmítají vás? Poradíme vám, jak se bránit nebo pomůžeme najít jinou službu, která vám bude vyhovovat lépe.

·  Pečujete o neslyšící dítě nebo své neslyšící rodiče a na úřadě vám řekli, že nemáte nárok na příspěvek na péči? Zdá se vám to divné, ale nevíte, jak si informaci ověřit? Poradíme vám.

·  Jste ve špatné finanční situaci a nevíte, jak to řešit? Ztrácíte se v systému sociálních dávek? Nikdo vám neporadí?? Poradíme, pomůžeme s vyřízením.

·  Nacházíte se v jiné obtížné situaci? Nevíte, kdo by vám mohl pomoci a sami to nezvládáte? Pomůžeme, poradíme a, když ne my, řekneme vám, kdo by mohl a pomůžeme vám takovou službu/pomoc najít, objednat, příp. vás na schůzku doprovodíme a pomůžeme při komunikaci. 

Otevírací doba

Úterý   13.00 - 15.30

Čtvrtek   9.00 - 12.00

Schůzku doporučujeme objednat (viz kontakty níže).

Mimo otevírací dobu JEN na objednání!

Konzultace s neobjednaným klientem proběhne jen v případě, že to umožňuje kapacita služby.

Kde poskytujeme sociální rehabilitaci:

·  ambulantně - Karlínské náměstí 12, Praha 8 - Karlín, 5. patro, dveře č. 506

·  terénně - po individuální dohodě – jen na objednání

Jak poskytujeme sociální rehabilitaci:

·  osobně - telefonicky, SMS nebo WhatsApp na tel. čísle 736 105 585

·  e-mailem - koutova@cnn-ops.cz

Kdo poskytuje sociální rehabilitaci (v mluveném nebo ve znakovém jazyce):

Mgr. Jitka Koutová (Vrchotová)