NOVÁ OPATŘENÍ, NAŘÍZENÁ VLÁDOU, PLATÍ OD 29.1.2021 PŮLNOCI

NOVÁ OPATŘENÍ – OD 29. 1. OD PŮLNOCI ❗️
👉 OBCHODY
Vláda nově zakázala prodej na trzích, v tržnicích a ve stáncích. Výjimku mají jen pojízdné prodejny potravin a drogistického zboží v obcích, kde nelze toto zboží zakoupit v jiných prodejnách.
Zůstávají otevřené pouze obchody nabízející životně nezbytné zboží, tedy obchody s potravinami, drogerií, krmivy, dětskou obuví a oblečením, květinami. Uzavřena zůstává většina služeb v provozovnách, především kadeřnictví, pedikúry či různá fitness a wellness centra.
👉 SKIAREÁLY A LANOVKY
Vleky se nespustí. Vláda také zpřísnila provoz lanovek, takže už nemohou převážet ani pěší turisty nebo sáňkaře.
👉 UBYTOVÁNÍ V HOTELECH
Nově je možné ubytování opravdu pouze pro služební cesty. Dosud možnost ubytování využívali i lidé, kteří přijeli lyžovat i s rodinou, stačilo čestné prohlášení. Nyní je možné poskytnout ubytování v hotelu jen člověku, jenž se prokáže potvrzením od zaměstnavatele nebo objednavatele služby.
👉 DOMOVY SENIORŮ A NEMOCNICE
Dochází k opětovnému zákazu návštěv v nemocnicích. Doposud byly povolené za přísných hygienických podmínek.
I nadále je ale možno v nemocnicích navštěvovat pacienty v terminálním stadiu nemoci či dětské pacienty a také je dovolena účast otce u porodu.
Navštěvovat seniory v domovech důchodců či v LDN je stále možné za dodržení stávajících podmínek, kterými je negativní antigenní či PCR test ne starší než 48 hodin a také respirátor FFP2.
👉 AUTOŠKOLY
Mohou nadále fungovat, ale dochází k drobné změně, kterou je povinné využívání respirátoru FFP2 v automobilu.