Konference - Sociální služby pro neslyšící


Pavlína Spilková, prezidentka ASNEP:
„Já pracuji v ASNEP již skoro tři roky. Během té doby jsem se setkala s mnoha lidmi, kteří se mě ptali na tlumočnické služby nebo simultánní přepis – kam se mají obrátit, jak správně postupovat při objednávání tlumočníků či přepisu, Často také slýchám dotazy na různé organizace, co dělají, jak fungují. A já jim to stále vysvětluji. Tak jsem přemýšlela o tom, proč tomu tak je a došlo mi to. V České republice je mnoho organizací, které poskytují sociální služby, ale v tom, co přesně poskytují, panuje velký zmatek. Proto jsem se rozhodla oslovit tyto organizace a požádat je, zda by se mohly v rámci naší konference prezentovat. Vysvětlit co dělají, co nabízejí, s čím vám mohou pomoci?
Mnoho z nich tuto nabídku přijalo a vystoupí na naší konferenci, která se bude konat v pátek 29. 11. 2019 odpoledne. Začínat bude ve 13:00 a končit večerních hodinách.
Co se v rámci konference bude dít? V první části se budou prezentovat různé organizace, poté bude krátká přestávka, kdy se budete moci občerstvit. Od 16:00 do 18:00 bude workshop. Hlavních témat bude šest. A jak to bude fungovat? Od 16:00 do 16:45 budou první tři témata a vy si budete moci vybrat, které téma vás nejvíce zajímá. Konkrétní téma se dozvíte z plakátu. Zajímá vás konkrétní téma a chtěli byste mít zajištěné místo právě v této skupině? Zašlete nám přihlášku. Počet účastníků je totiž omezen a pokud se budete přihlašovat až na místě v den konání, může se stát, že v dané skupině již nebude volné místo. Druhý blok workshopu bude probíhat od 17:00 do 17:45. Opět si budete moci vybrat ze tří nabízených témat.
Konference se bude konat ve škole pro sluchově postižené v Holečkově ulici, protože mají k dispozici velkou aulu, ve které bude probíhat první část konference. Druhá část bude v různých třídách.
Pokud vás téma naší konference zaujalo, budeme rádi pokud přijdete. Tlumočení a simultánní přepis je zajištěn.
Těším se na setkání s vámi.“
Přihlášení na workshopy zde.
Novinky naleznete ve facebookové události. 

konference